pogrzeb krok po kroku

Organizacja pogrzebu krok po kroku

Śmierć bliskiego członka rodzina pociąga za sobą nie tylko traumę, ale również potrzebę zorganizowania należytego pochówku. W tak ciężkiej chwili zadbanie o organizację pochówku oraz należyte wypełnienie obowiązków formalno-prawnych może być zbyt ciężkie, dlatego powinien zająć się tym zakład pogrzebowy.

Rodzaj pochówku

Aktualnie, profesjonalny zakład pogrzebowy zajmie się organizacją zarówno pogrzebu religijnego, jak i świeckiego, w którego czasie pochówek będzie prowadził mistrz ceremonii. Pochówek może odbyć się poprzez grzebanie ciała w grobie, co jest najczęściej wybieraną opcją, jednakże na popularności w Polsce zyskuje kremacja, która jest dopuszczalna przez kościół katolicki. Jeżeli zdecydujemy się na kremację i pragniemy ceremonii religijnej, to ta musi odbyć się przed kremacją.

Prochy zmarłego mogą być pochowane zarówno w grobie, jak i w specjalnie wyznaczonych dla urn miejscach, jakimi są kolumbaria. Co ważne ,zgodnie z prawem nie ma możliwości rozsypywania popiołów.

pogrzeb

Organizacja pogrzebu

Zakład pogrzebowy może zająć się organizacją całego pochówku, od jego początku do samego końca, załatwiając wszystkie kwestie. Korzystając z pomocy profesjonalnego zakładu pogrzebowego możemy liczyć między innymi na:

• Odbiór i transport – Po uzyskaniu aktu zgonu zakład zajmie się odebraniem zwłok oraz jego transportem do zakładu funeralnego
• Przygotowanie ciała – zakład zajmie się przygotowaniem zwłok do pogrzebu poprzez odpowiednie zabiegi kosmetyczne
• Formalności – dom pogrzebowy zajmuje się w imieniu rodziny wszelkimi kwestiami związanymi z ZUS, oraz pomoże uzyskać zasiłek pogrzebowy
• Organizacja – zakład przygotuje wszystkie formalności cmentarne, trumnę lub urnę oraz przetransportuje zwłoki karawanem na pogrzeb.

Profesjonalne zakłady pogrzebowe oferują również różnego rodzaju trumny oraz urny, galanterię, kwiaty, nekrologi itp.