przewóz zmarłych

Przewóz zmarłych – nieuchronny koniec

przewóz zmarłych

przewóz zmarłych

 

Przewóz zmarłych – ostatnia droga

Każdego dnia ludzie umierają. Jedni w wypadkach jeszcze inni w wyniku choroby przewlekłej a jeszcze inni wyniku choroby, ale nagle, że nigdy byśmy się nie spodziewali, że taka osoba może odejść z tego świata. Wiek też nie gra tu żadnej roli. Często mówi się, że umierają zazwyczaj tylko ludzie starsi jednak, gdy zorientujemy się ilu naszych znajomych odeszło w młodym wieku z tego świata przez różne okoliczności to tak naprawdę ciężko jest nam zdiagnozować, w jakim wieku ludzie umierają częściej. Ludzie starsi często umierają w domu wtedy konieczny jest przewóz zmarłych.

Gdy przyjedzie karetka reanimować zmarłego i mimo wszystko umrze ta osoba to karetka pogotowia nie zabierze jej tylko zostawi ją w domu resztą zajmuje się zakład świadczący usługi pogrzebowe. Dla mieszkańców jest to straszne przeżycie, ponieważ większość boi się zmarłych. Do tego jest to dla nich tak bolesne, że stracili bliską im osobę, że trudno im się pogodzić z tą całą sytuacją. Niestety temat śmierci istnieje od zawsze teraz jednak więcej wydaje się na pogrzeby, ponieważ pragnie się przygotować ostatnie pożegnanie w jak najlepszy sposób. Wydaje nam się, że dzięki temu godnie żegnamy się z bliską osobą. Śmierć to jest najbardziej nielubiany przez nas temat, ponieważ nikt z nas nie chce, aby coś złego spotkało jego lub bliską osobę. Czasem widzimy wypadek i zmarłego pod workiem. Taki przewóz zmarłych musi się zjawić w niedługim czasie po ciało. Są to bez wątpienia bolesne widoki. Tym bardziej, gdy ciało ma zidentyfikować rodzina. Matka rodząca dziecko i widząca go na noszach zmarłego przeżywa najgorszy koszmar w swoim życiu. Nikt nie chce być w takiej sytuacji i jest to całkiem zrozumiałe. Bez wątpienia przewóz zwłok jest konieczny mimo wszystko nie jest to wdzięczna praca.

Przez cały czas będąc w pracy taki człowiek obserwuje smutek ludzki. To bardzo przygnębiające i z pewnością dołujące. Natomiast taka osoba musi być bardzo odporna i nie może tym złym nastrojem obarczać samego siebie. Wiele w życiu człowieka spotyka złego, ale trzeba nauczyć się nie załamywać. Ważne by zawsze myśleć pozytywnie, bo wielu pesymistów po prostu przyciąga do siebie ból i cierpienia a przecież tego nie chce nikt odczuwać. Trzeba żyć tak, aby każdy dzień traktować jakby był ostatnim wtedy będziemy czerpać sto procent z życia. Tak naprawdę, czym prędzej, czym później i tak kiedyś odejdziemy z tego świata i to będzie idealna okazja na spotkanie się z tymi, którzy już dawno opuścili nas. Ten dzień nadejdzie tylko nikt z nas nie wie, kiedy. Pozostaje nam cieszyć się życiem swoim i bliskich póki możemy być wszyscy razem.