Kryształ pamięci – pamiątka po zmarłej osobie

Kremacja staje się coraz popularniejszym sposobem na pochówek. Prochy po spopieleniu trafiają do urny i podczas uroczystości pogrzebowej są wystawione w honorowym miejscu, zaś po pogrzebie trafiają do kolumbarium lub grobu. Niewielką ilość prochów osoby zmarłej można wykorzystać do stworzenia kryształu, upamiętniającego bliskiego przyjaciela czy członka rodziny. Takie usługi pogrzebowe w Oleśnicy to wyjątkowa oferta dla każdego, kto chce zachować cząstkę ukochanej osoby na stałe przy sobie.

usługi pogrzebowe

Zakład pogrzebowy Oleśnica – kryształy pamiątkowe

Kryształy pamięci są wykonane z wysokiej jakości kryształu oraz niewielkiej ilości prochów zmarłego. Są one wyrobami mającymi indywidualne oznaczenia oraz opatentowanymi. Kryształ posiada również certyfikat, który poświadcza, że został on faktycznie wykonany z prochu danej osoby zmarłej. Można zamówić je w wybranym kształcie. Należy jedynie złożyć zamówienie na taki kryształ w zakładzie pogrzebowym, który będzie organizował pochówek na przykład w Oleśnicy czy innym mieście. Kryształ nieraz umieszcza się na urnie i razem z nią trafia do miejsca pochówku, ale można go także zatrzymać przy sobie na pamiątkę po osobie, która odeszła. Taki drobiazg ma znaczenie sentymentalne, ale także pozwala poradzić sobie z przebiegiem trudnego procesu żałoby.

Jednym z jej elementów jest konieczność uświadomienia sobie, że ukochana osoba naprawdę odeszła. Powoduje to ból, szok, rozpacz i bunt, ale z czasem prowadzi do akceptacji. Wtedy właśnie mogą pomóc namacalne dowody na to, że bliska osoba nie jest już z nami ciałem, jednakże pozostaje w pamięci oraz w takim drobiazgu jak kryształ pamięci z dodatkiem jego prochów. Pamiątka ta może pomóc również przetrwać najtrudniejsze chwile, kiedy tęsknota za bliskim, który zmarł jest szczególnie silna. Żałobnicy w takim czasie wracają do ubrań czy innych przedmiotów osobistych bliskiego, by doznać ukojenia. Takim symbolicznym przedmiotem, który pozostał po zmarłym i do którego się wraca, jest właśnie kryształ pamięci.