Transport zwłok – nie lada wyzwanie

Transport zwłok

Transport zwłok z zagranicy

W czasach, kiedy to coraz więcej osób decyduje się wyjechać poza granice naszego kraju głównie w celach zarobkowych, wiele firm postanowiło oferować usługi sięgające również poza granice Polski. Do takich firm należą między innymi zakłady pogrzebowe, które od kilku już lat umożliwiają transport zwłok z zagranicy. Ze statystyk wynika, że blisko 2 miliony Polaków przebywa na emigracji.
Są to osoby w różnym wieku, które mimo iż planują powrót do kraju, to ta data stale zostaje odkładana na inny termin. Nie da się ukryć, że życie za granicą jest zupełnie inne niż w Polsce. Dla naszych rodaków jest tam o wiele łatwiej zarówno znaleźć pracę czy tanie mieszkanie. Powodów dla których tam zostają nie brakuje, ale kiedy przytrafi się tragedia czy to wypadek, czy śmierć z przyczyn naturalnych, ta myśl o pochówku bliskiej osoby jest jedna – ciało mu spocząć na polskiej ziemi. Dlatego też wiele dobrych zakładów pogrzebowych oferuje transport zwłok z zagranicy. Taki przewóz osoby zmarłej na własną rękę nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ transport ten wymaga spełnienia wielu norm prawnych, które dla zakładów pogrzebowych są codziennością, a dla rodziny zmarłego zupełnie czymś nowym.

Ponadto, aby transport zwłok z zagranicy odbył się zgodnie z prawem, wymagane jest spełnienie kilku, niezwykle istotnych aspektów związanych z samochodem do przewozu zmarłego. Takie auto musi być odpowiednio wyposażone, a ciało złożone w szczelnej, zalutowanej trumnie metalowej, która posiada specjalną substancję chłonną. W przypadku przewozu prochów również urna musi być metalowa i odpowiednio zabezpieczona. Trumna lub urna metalowa zostaje umieszczona dodatkowo w drewnianej skrzyni i w taki sposób możliwy jest transport zwłok z zagranicy przez zakład pogrzebowy. Samochód również musi spełniać kilka istotnych warunków. Dlatego też osoby pogrążone w żałobie decydują się na szybkie załatwienie sprawy przez doświadczone firmy, oszczędzający tym samym mnóstwo stresów i dodatkowych kosztów. Jedyne co najbliższy krewny musi zrobić, to podpisać odpowiednie upoważnienie, a cała reszta leży już po stronie firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *