Zakłady Pogrzebowe we Wrocławiu, jaka jest ich jakość ?

Każdy człowiek musi stanąć kiedyś w obliczu śmierci. To ona sprawia, że Bliskie Osoby znikają z naszych oczu, lecz nigdy z serca. Ono pragnie godnie i dostojnie pożegnać kochaną Osobę, zapewniając jej uroczystą ceremonię pogrzebową. Tego dnia nie da się przeżyć bez wzruszeń i bez łez. To także najczęściej jest dzień spotkania z krewnymi i przyjaciółmi z dalekich stron, bywa że niewidzianymi od dawna.

Zakład Pogrzebowy to często firma rodzinna z wieloletnim doświadczeniem i tradycją w kompleksowej organizacji uroczystości pogrzebowych. Obsłudze ceremonii różnych obrządków, a także pogrzebów świeckich. Często lokalizacja zakładu ułatwia nam do niego dotarcie.

Jak to bywa we wszystkich dużych i nowoczesnych miastach większość firm działa od dawna przestrzegając najnowszych europejskich standardów w branży funeralnej. Posiadają  nowoczesne zaplecze, nieustannie modernizowane oraz – w zależności od potrzeb – wymieniane, które jest ich dumą. Ciało Zmarłego powinno być koniecznie z szacunkiem przechowywane w chłodni, a przed pochówkiem często przygotowuje się je do niego za pomocą zabiegów kosmetyki pośmiertnej, toalety czy nawet balsamacji.

W celu pomocy Rodzinie, przeżywającej ciężkie chwile, każda szanująca się firma pogrzebowa z Wrocławia, oferuje usługę kredytowania pogrzebu do kwoty zasiłku z ZUS oraz KRUS. Kiedy tylko Państwo sobie tego zażyczą, w standardzie oprócz usług pogrzebowych, szanujący się dom czy zakład pogrzebowy z Wrocławia powinien zająć się formalnościami urzędowymi – także dokonując rezerwacji terminu pogrzebu na cmentarzach komunalnych i parafialnych we Wrocławiu.

pogrzeby we wrocławiu

Większość zakładów pogrzebowych we Wrocławiu ma bardzo szeroki wybór trumien i urn, wieńców oraz innych akcesoriów żałobnych. Dbają o ustalenie wszystkich detali:  oprawy muzycznej z przenośnego systemu nagłośnienia oraz foto-video. Na cmentarzach wymagane jest dbaniem, aby cała uroczystość była piękna.

Wszystkim ceremoniom powinny towarzyszyć baldachimy (namioty), służące do zapewnienia estetycznej oprawy nad grobem lub obok niego. Warto wybrać zakład pogrzebowy, który ma tę usługę w standardzie. Także windy do opuszczania trumien i urn do grobów ziemnych lub grobowców, które zapewniają estetyczny i dostojny pochówek są już standardem, więc nie powinni sobie Państwo dać wmówić, że jest inaczej. Szczególnie w zimę istotne jest oświetlenie w postaci lamp ustawianych przy trumnie podczas ceremonii pogrzebowej. Jest to ten szczegół ceremonii pogrzebowej, o który powinni Państwo walczyć jeśli firma „kręci nosem”.

Elegancki i estetyczny karawan to podstawa i większość firm świadczących usługi pogrzebowe we Wrocławiu już takimi dysponuje. Dzięki temu i czasem umowom podpisanym ze specjalistycznymi firmami zajmującymi się przewozem Zmarłych, także krajowy i międzynarodowy transport Zmarłych jest w zasadzie standardem. Dodatkowym kosztem jest zadbanie, w razie potrzeby o przewóz autokarowy uczestników pogrzebu, ale standardem powinna być we Wrocławiu organizacja przewozu księdza.

Ciężko osiągnąć kompromis jakim jest organizacja uroczystości pogrzebowych najwyższej jakości – za jednocześnie najniższą możliwą cenę. Podobnie jak w przypadku innych usług i w branży funeralnej ciężko znaleźć tzw. złoty środek. Ceny pogrzebów we Wrocławiu zaczynają się w najtańszych przypadkach ( ale i często w najsłabiej wyposażonych zakładach pogrzebowych) od około 2 tysięcy złotych, przy czym mowa tu o kremacji. Sama trumna kosztuje od 700-800 zł do kilku tysięcy. Do tego dochodzą jeszcze opłaty cmentarne i inne. Warto więc wybrać mądrze, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z pomocy darmowej ogólnopolskiej platformy funeralnej – Funer.com.pl – do której link znajduje się w tekście.