Biegniemy i biegniemy przez życie, czasem nawet nie zwracając uwagi na ludzi wokół nas. Choć może czasem przyjdzie myśl, aby powiedzieć komuś coś dobrego czy miłego, często odsuwamy ten zamiar na bliżej nieokreśloną przyszłość, powtarzając sobie ’Będzie jeszcze czas’. A co, jeśli jednak tego czasu nie będzie? Słynna, może najsłynniejsza „złota myśl” ks. Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” jest prawdziwa aż do bólu. Tenże ból odczuwamy najmocniej stając nad grobem tych, których kochaliśmy – a którym tak mało o tym mówiliśmy.
Nie zawsze jednak tak prosto nad ten grób dotrzeć. Nie wszystkie cmentarze są w dogodnych lokalizacjach, nie każdy ma tyle sił i czasu, aby często tam bywać. Coraz częściej też zdarza się, że zmieniamy miejsce zamieszkania – a grób zostaje w miejscowości, z której wyjechaliśmy. A tymczasem, głównie w szare, dżdżyste jesienne wieczory oraz przy okazji różnego rodzaju rocznic i świąt, chwyta za serce nostalgia i chciałoby się tę świeczkę zapalić na grobie kogoś kochanego. Jak zaradzić tej potrzebie serca?
Jednym ze sposobów na, choć częściowe, ukojenie tej tęsknoty daje ogólnopolski portal Funer.com.pl. To pierwsza polska platforma funeralna, która istnieje od 2006 roku. Jest on często pierwszą pomocą, w przypadku osób, które stając w obliczu śmierci Bliskiej Osoby, szukają zakładu pogrzebowego. W bazie portalu Funer.com.pl znajdą wizytówki wielu firm pogrzebowych wraz z danymi kontaktowymi, z których można bez żadnych opłat skorzystać i poprosić o wsparcie w organizacji pogrzebu. Również przedsiębiorcy pogrzebowi znajdują tutaj przyjazne miejsce na przykład do wymiany informacji oraz ogłoszeń.
Portal Funer.com.pl to jednak także – jedyne takie w Polsce – największe darmowe miejsce pamięci o Zmarłych. Każdy, kto ma takie pragnienie, bezpłatnie może stworzyć w serwisie epitafium Bliskiej Osoby i ubogacić je poprzez zdjęcia czy wspomnienia. W ramach tego epitafium każdy z odwiedzających ten wirtualny cmentarz może zapalić wirtualną świeczkę i napisać kilka słów otuchy czy wsparcia. Epitafia znajdują się pod adresem https://funer.com.pl/epitafia.php.
Wiadomo, że rzeczywistość wirtualna, choćby zbudowana najbardziej perfekcyjnie, nie zastąpi tego, co w rzeczywistości. Jednak dzięki takiemu miejscu, jak Funer.com.pl wraz z całym ogromnym działem epitafium, gdzie zapalono już prawie 8 mln wirtualnych świeczek, ból po stracie Bliskiej Osoby może być choć odrobinę mniejszy – bo podzielony z innymi.