Czy przyłbice ochronne dobrze chronią żałobników oraz pracowników zakładów pogrzebowych?

Koronawirus, to słowo wypowiadane i odmieniane na całym świecie miliony razy dziennie – jest groźny, zabija, rozprzestrzenia się bardzo łatwo i szybko. Na zakażenie wirusem szczególnie narażeni są pracownicy służb mających styczność z chorymi lub uczestnicy większych zgromadzeń – w tej liczbie są także pracownicy firm funeralnych oraz uczestnicy pogrzebów.

Jak ochronić pracowników zakładów pogrzebowych?

Środki ochrony osobistej dla osób mających styczność ze zmarłymi zawsze odgrywały dużą rolę. Obecnie mają znaczenie kardynalne – każdy zmarły, nawet jeśli nie figuruje w statystykach zakażonych nową choroba, mógł mieć kontakt z wirusem i wiele godzin po śmierci może być potencjalnym nosicielem koronawirusa. Dla zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom konieczna jest ochrona wszelkich dróg, którymi wirus może dostać się do ich organizmów. Na wyposażeniu pracownika muszą więc znaleźć się: rękawice, maski i przyłbice ochronne.

Pogrzeb w czasach pandemii

Mimo ograniczeń narzuconych ustawami rządowymi co do ilości uczestników, na pogrzebie podczas ceremonii może dojść do zakażenia. Aby zminimalizować ryzyko warto zaopatrzyć uczestników pochówku w przyłbice ochronne – lekkie, wygodne, nieograniczające pola widzenia, a przy tym skuteczne w ochronie.

Jaz zbudowana jest przyłbica ochronna?

Przyłbica ochronna zbudowana jest z: osłony przedniej wykonanej z tworzywa PET (nie uczula, jest bezpieczne dla człowieka), kauczukowych gumek dolnych nadających kształt i górnych służących do trzymania przyłbicy, elementu opierającego osłoną na czole. Gumkę dolną można dowolnie regulować lub usunąć – wszystko zależy od preferencji użytkownika i od kształtu twarzy.

W przypadku zakupu przyłbic dla potrzeb pracowników zakładów pogrzebowych bardzo przydatne są samoprzylepne nalepki na identyfikatory dla użytkowników. Na identyfikatorze można także umieścić logo firmy obsługującej pogrzeb.

Jak przyłbica ochronna zabezpiecza użytkowników?

Wirusy rozprzestrzeniają się głównie droga kropelkową. Zasłanianie twarzy blokuje drogę z i do ust, nosów, oczu. Oprócz zabezpieczenia przed wirusami dla pracowników zakładów pogrzebowych przyłbica to nieoceniona ochrona przed różnorodnymi niekorzystnymi czynnikami: wodą, słabymi kwasami, eterami, rozpuszczalnikami oraz drobnymi, mało szkodliwymi urazami mechanicznymi.