Czy warto zdecydować się na kremację zwłok?

Każda osoba w którymś momencie staje przed bardzo przykrym i z reguły niespodziewanym obowiązkiem zorganizowania pogrzebu swojego bliskiego. W tej sytuacji konieczne jest wybranie zakładu wykonującego usługi pogrzebowe, a także podjęcie decyzji: tradycyjny pochówek czy kremacja? Obecnie coraz częściej wybieraną formą jest skremowanie zwłok, które posiada kilka bardzo istotnych zalet, a zarówno mieszkańcy mniejszych miejscowości, jak i dużych miast, wśród których Wrocław nie jest wyjątkiem, skłaniają się ku tej drugiej możliwości.

Czy kremacja ciała jest równie godną formą, jak tradycyjny pochówek?

Zdecydowanie tak, ponieważ firmy wykonujące usługi pogrzebowe np. Olimp z Wrocławia, w tym na terenie miasta Wrocław w pełni dbają o godną i stosowną do okoliczności oprawę uroczystości ostatniego pożegnania. W zasadzie obie formy pochówku różnią się tylko dodatkowym etapem, jakim jest kremacja ciała oraz docelowym miejscem, gdzie spoczną doczesne szczątki.

Obie formy są w pełni akceptowalne zarówno podczas pogrzebów świeckich, jak i w obrządkach religijnych, a ich przeprowadzenie jest bardzo uroczyste i zawiera wszystkie potrzebne elementy.

Dlaczego kremacja ciała jest lepszym rozwiązaniem?

Decyzja o skremowaniu ciała osoby zmarłej niesie ze sobą kilka bardzo ważnych korzyści, a przy tym nie powoduje żadnego uszczerbku na powadze i godności uroczystości pogrzebowej.

Taka forma jest lepsza pod względem higienicznym, a także ekonomicznym. Prochy zmarłego są umieszczane na o wiele mniejszej powierzchni niż w przypadku trumny, dlatego można urnę dołożyć do każdej istniejącej kwatery. Nie ma konieczności wykupu tradycyjnego miejsca na cmentarzu.

Względy ekologiczne to także bardzo istotny element. Prochy znajdujące się w urnie są lepiej zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi, nie powodują także skażenia środowiska naturalnego.

Ten wariant pochówku jest zdecydowanie godny polecenia, dlatego coraz więcej osób decyduje się na organizację uroczystości pogrzebowych swojego bliskiego z kremacją ciała.