Obudowy grobów to tymczasowe zabezpieczenie mogiły. Są one wykorzystywane bardzo często, bo są dość tanie i równocześnie bardzo estetyczne. To dobre i sprawdzone rozwiązanie, które jest powszechnie wykorzystywane w całej Polsce. Obrzeża grobów są dostępne we wielu wariantach. Najczęściej wykonywane są z drewna lub z tworzywa sztucznego. Dlaczego naturalne obudowy górują nad plastikowymi?
Drewniana obudowa grobu jest bardziej elegancka niż ta z tworzywa sztucznego. Stolarnia Grodzka proponuje obrzeża aż w czterech kolorach – jasnym i ciemnym brązie, mahoniu i jasnym miodowym. Można obejrzeć je dokładnie na https://stolarniagrodzka.pl/obudowa-grobu.html. Plastikowe obrzeża często wyglądają tandetnie. Tymczasem naturalne drewno jest po prostu piękne. Wzbudza też pozytywne emocje, bo drewno jest powszechnie używane w wykończaniu wnętrz domów. Nie jest tak zimne i bezosobowe w wyrazie jak produkowane masowo tworzywo sztuczne. Do każdej obudowy drewnianej można dokupić dopasowany kolorystycznie krzyż lub ławkę cmentarną.
Dopasowanie obudowy do rozmiarów grobu
Kupując obudowę grobu w Stolarni Grodzkiej można poprosić o wykonanie jej na specjalne zamówienie. Ma ona wtedy dokładnie taki wymiar, jaki jest potrzebny. Nie wszystkie mogiły mają standardowe wymiary, czasami potrzebne są rozwiązania „szyte na miarę”. Obudowy z tworzy dostępne są tylko w z góry ustalonych rozmiarach. Nie można ich zmieniać, ani dostosowywać do potrzeb.
Aspekty ekologiczne są bardzo ważne. Obudowa grobu, jak już wcześniej wspomniano – jest rozwiązaniem tymczasowym. Montuje się ją z myślą, że zostaną rozebrane i wyrzucone, a ich miejsce zajmie docelowy nagrobek. Z tego powodu dobrze by niepotrzebne już obrzeże nie zaśmiecało środowiska naturalnego. Drewno, w przeciwieństwie do tworzywa jest biodegradowalne.