Pogrzeby na Cmentarzu Tynieckim – co warto wiedzieć?

Organizując pogrzeb w Kaliszu, możemy skorzystać z kilku cmentarzy. Cmentarz Tyniec w Kaliszu jest chyba jednym z najbardziej popularnych z nich. Wynika to nie tylko z jego położenia i dużej liczby miejsc do dyspozycji, ale również z jego licznych udogodnień.

Kaplica cmentarna

Na Cmentarzu Tyniec w Kaliszu znajduje się kaplica cmentarna. Pozwala ona na godne pożegnanie zmarłej osoby, przez grono rodzinne i innych bliskich, w kameralnej atmosferze. Nie trzeba dzięki jej obecności przemieszczać się daleko, co zapewnia komfort wszystko uczestnikom uroczystości pogrzebowych. W kaplicy odbywają się ponadto mszę święte w dniu Wszystkich Świętych, czy też w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego. Jest ona do tego w odpowiedni sposób wyposażona. Jaki zakład pogrzebowy wybrać do pogrzebu na Cmentarzu Tynieckim? Okazuje się, że nie trzeba szukać go daleko.

Zakład pogrzebowy na Cmentarzu Tyniec

Na terenie Cmentarza Tynieckiego działa profesjonalny zakład pogrzebowy. Wyróżnia się on wieloletnim doświadczeniem, co zapewnia profesjonalizm na każdym etapie przygotowań do pogrzebu, jak i w trakcie przeprowadzania ceremonii. W ofercie tego zakładu obsługującego pochówki znajdują się, oprócz przygotowania pogrzebu, także:
– przechowanie zwłok w chłodni,
– sprzedaż trumien i urn z różnych materiałów, o różnej kolorystyce (kilkadziesiąt modeli),
– sprzedaż odzieży dla zmarłych,
– pomoc w załatwianiu papierowych formalności związanych z pogrzebem.

Dzięki temu nie trzeba się martwić o żadne szczegóły pogrzebu. Wszystkim zajmą się doświadczeni pracownicy zakładu pogrzebowego. Biuro cmentarza jest czynne od poniedziałku do piątku, ale usługi pogrzebowe świadczone są każdego dnia, przez całą dobę. Pracownicy zakładu pozostają w oczekiwaniu, wspomagając osoby, które dotknęła śmierć bliskich.