Wzniosłe ceremonie pogrzebowe w Katowicach

Utrata bliskiej osoby to wielka tragedia. Jest to czas, kiedy większość z nas nie ma ochoty na zajmowanie się formalnościami. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby wybrać godny zaufania zakład pogrzebowy. To doświadczona i wykwalifikowana obsługa zajmie się kompleksową organizacją ceremonii. Klient może mieć pewność, że będzie ona piękna oraz wzruszająca. Usługi pogrzebowe w Katowicach realizowane są z troską o najmniejsze detale, a także aktualnie obowiązujące standardy.

Całodobowe wsparcie

Profesjonalne przedsiębiorstwo pogrzebowe posiada szeroką flotę pojazdów. Gwarantuje ono całodobowe wsparcie. Transport zwłok odbywa się w godnych warunkach. Wystarczy jeden telefon, aby obsługa zakładu zjawiła się pod wskazanym adresem. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to środek dnia, czy nocy. Zmarły zostanie przetransportowany do chłodni. Jego ciało będzie spoczywać tam do dnia pogrzebu, czy też kremacji. Wszystko zależy od tego, jaka forma pochówku została wybrana.

Sprawne załatwienie formalności

Nie każdy wie, że śmierć członka rodziny generuje sporą ilość spraw urzędowych. Niezbędne jest m.in. uzyskanie aktu zgonu. Ponadto zasiłek pogrzebowy jest wypłacany jedynie tym, którzy złożyli odpowiedni wniosek. Bardzo często osoby starsze nie mają możliwości samodzielne załatwienia formalności. Wielu żałobników nie ma na to sił, ani ochoty. W takiej sytuacji obowiązki przejmuje na swoje barki zakład pogrzebowy. Jest to sporym odciążeniem w trudnych chwilach.

Wzruszająca uroczystość pogrzebowa

Fachowcy dbają o to, aby każdy etap ceremonii był dopięty na ostatni guzik. Oczywiście uroczystość przeprowadzana jest zgodnie z wyznaniem zmarłego. Może mieć ona również charakter świecki. Zakład pogrzebowy oferuje m.in. ekshumację zwłok, przygotowanie ciała do pochówku, dobór ubrania do trumny, oprawę muzyczną, kwiaty i wieńce, tabliczki, nekrologi, a także wiele innych. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się opieka nad grobami. Jest to najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielęgnować miejsca spoczynku bliskiej osoby.