Zakład Pogrzebowy Jelenia Góra

Jelenia Góra jest czwartym pod względem ludności miastem Dolnego Śląska. Miasto położone nieopodal granicy z Czechami jest ewidentnym przykładem płynących z tamtych terenów wzorców funeralnych.

Czechy są państwem, w którym od lat obserwuje się bardzo wysoki procent kremacji na tle innego rodzaju pochówków. Na terenie Czech spopielenia dominują i to znacznie nad pochówkami tradycyjnymi. Związane jest to z dużym procentem ateistów (brak przeciwwskazań moralnych i tradycyjnych) oraz z niższym kosztem tego rodzaju pochówku. Okręg Jeleniej Góry jest rejonem, w którym istnieje największa procentowo ilość kremacji i dość znaczne skupisko krematoriów. Wpływ z czeskiego rynku funeralnego jest tu znaczący.

zakład pogrzebowy jelenia góra

Wysoki poziom usług pogrzebowych

Wyjątkowość usług pogrzebowych w Jeleniej górze polega na fakcie że w 80 tysięcznej miejscowości działa kilka dużych zakładów pogrzebowych, 2 krematoria na terenie miasta i kilka w jego okolicach. Dolny Śląsk jako Województwo wyróżnia się na tle pozostałych regionów ilością kremacji, natomiast w samym województwie przoduje okręg Jeleniej Góry. Bez wątpienia wyróżnić należy Zakład Pogrzebowy Jelenia Góra dysponujący nowoczesnym krematorium, domem pogrzebowym z kaplicą i kilkoma biurami zakładu na terenie miasta. Lokalny przedsiębiorca udowadnia że odpowiednie dopasowanie się do branży i potrzeb lokalnego rynku pogrzebowego jest bez wątpienia – receptą na sukces.

zakład pogrzebowy jelenia góra

Klucz do sukcesu zakładu pogrzebowego

Liczba ludności Jeleniej Góry systematycznie spada, obecnie jest to około 80 tys. mieszkańców, dlatego tak dynamiczny rozwój zakładów pogrzebowych w Jeleniej Górze budzi podziw. Aby przedsiębiorstwo pogrzebowe jako marka było rozpoznawalne i mogło obsługiwać odpowiednią ilość rodzin, należałoby skutecznie docierać do mieszkańców okolicznych miejscowości, takich jak Janowice, Kowary, Mysłakowice, Piechowice, Karpacz, Podgórzyn, Szklarska Poręba itp. Lokalny przedsiębiorca pomagając wszystkim mieszkańcom z terenu całego Powiatu w czasie żałoby nie tylko pozyskuje nowych klientów, ale też buduje markę i renomę. Dzięki tym działaniom Zakład Pogrzebowy Jelenia Góra to miasto, na które spoglądają właściciele firm pogrzebowych z terenu całej Polski. Przedsiębiorcy pogrzebowi suszenie zakładają, że pochodzące z tego rejon trendy w wkrótce będą dominującymi na terenie całej zachodnio – południowej części Polski i biorą przykład z usług pogrzebowych świadczonych w Jeleniej Górze.