Kamieniarstwo Jan Ząbek

Śmierć ukochanej osoby zawsze jest ciężkim przeżyciem. Rodzina robi wszystko, aby pogrzeb został przeprowadzony z należytą czcią i szacunkiem. Kiedy jednak ciało zostaje złożone w grobie, a emocje powoli zaczynają opadać, przychodzi czas na ostatni element związany z pożegnaniem bliskiego – wybór nagrobka.  

Pomnik jest wyrazem troski o miejsce spoczynku zmarłego, gdyż zabezpiecza on grób, a dodatkowo uporządkowuje przestrzeń dookoła grobu. Dawniej wybierano nagrobki z lastryko. Materiał ten był mieszaniną wody, cementu i grysu. Takie pomniki prezentowały się mniej okazale, jednakże ich cena i dostępność, bardzo mocno przemawiały na ich korzyść. Współcześnie kamieniarze unikają tego typu materiału i chętniej wybierają marmur lub granit. Tego typu materiały prezentują się dużo lepiej oraz są trwalsze. Odpowiedni materiał to jednak nie wszystko, bo liczy się również kunszt mistrzów kamieniarstwa.  

usługi kamieniarskie

Jak w każdej dziedzinie życia można zaobserwować pewne trendy. Współczesne pomniki prezentują się całkiem inaczej niż te, które zostały wykonane 100, 50, 25 lat temu. Estetyka się zmienia. Dlatego ważne jest, aby wybrać zakład kamieniarski, który tworzy nagrobki nie tylko piękne, ale i trwałe. Właśnie takim zakładem jest kamieniarstwo Jan Ząbek, który oferuje swoje usługi na terenie Tarnobrzegu oraz Sandomierza. Ponadto pracownicy dają nie tylko gwarancję profesjonalnego wykonania pomnika, ale również oferują demontaż starego pomnika i montaż nowego.  

Wysoka jakość bardzo często idzie z równie wysoką ceną. Nie musi jednak to być reguła. Pracownicy kamieniarstwa Jan Ząbek, zdają sobie sprawę z tego, że pogrzeb może wiązać się z nieoczekiwanym wydatkiem. Nawet po upływie pewnego okresu, dodatkowy koszt związany z postawieniem nowego pomnika, może być dla wielu sytuacją nie do przejścia. W związku z tym ceny oferowane przez zakład kamieniarski nie są sztucznie zawyżane. Dobra cena pomników idzie w parze z ogromną estetyką i dobrą jakością.