Kremacja czy transport zwłok – jak sprowadzić ciało z Anglii?

Organizacja pochówku jest szczególnie trudna, jeżeli śmierć bliskiej nam osoby nastąpiła poza granicami kraju. W takim wypadku, jeżeli pragniemy pochówku w Polsce konieczny będzie transport zwłok.

Transport zwłok z Anglii

Jeżeli śmierć bliskiej osoby nastąpiła w kraju zamieszkanym przez Polonie transport zwłok do Polski nie będzie stanowił dużego wyzwania organizacyjnego. W takim wypadku najlepiej jest skorzystać z usług zakładów pogrzebowych funkcjonujących na terenie danego kraju. Przykładowo w przypadku śmierci w Anglii możemy skontaktować się z polskim zakładem pogrzebowym Glob Drejka.

Profesjonalny zakład pogrzebowy może zająć się wszystkimi formalnościami związanymi zarówno z transportem, jak i pochówkiem. Co ważne pomoc ze strony zakładu przeprowadzana jest w języku polskim, dzięki czemu nawet w przypadku braku znajomości angielskiego nawiążemy kontakt.

Kremacja czy transport zwłok

W praktyce decydując się na transport do Polski, gdzie miałby odbyć się ostatni pochówek możemy zdecydować się zarówno na transport zwłok, jak i na transport urny. Decydując się na drugie rozwiązanie zyskujemy możliwość samodzielnego transportu prochów zmarłego.

Korzystając z pomocy polskiego domu pogrzebowego mamy pewność, że ten zajmie się wszystkimi formalnościami, z jakimi wiąże się kremacja na terenie Anglii. Ponadto, jeżeli nie będziemy mieć możliwości przetransportowania prochów we własnym zakresie ponownie możemy skorzystać z pomocy zakładu pogrzebowego. Na stronie internetowej zakładu kremacja-zwlok.co.uk możemy znaleźć wszystkie niezbędne informacje.

Wszystkie obrządki religijne

Warto mieć na uwadze, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować na terenie Anglii wszystkie najważniejsze obrządki religijne. Polski zakład pogrzebowy może zająć się organizacją między innymi godnego pożegnania zmarłego w kaplicy, czy też zorganizowaniem nabożeństwa z udziałem polskiego księdza.